ZCU

Reply
This is an open group. Sign in and click the "Join Group" button to become a group member and start posting.

Workshop #X Beyond the scope

Na kurzech padla možnost udělat JEDEN EXTRA kurz, na kterých by jsme se rámcově podívali na témata, co v materiálech nebyly popř. se k některým věcem vrátili.

Jednalo by se o jeden max 2 hodinový workshop, který by byl dobrovolný jak z vaší tak z naší strany ;-)

Připravil jsem pár témat, kterých by se to mohlo týkat, nicméně budá rád, když tento seznam sami doplníte, tak aby jsme si to mohli dopředu připravit a promyslet.

LabVIEW zdroje informací (lava.org, NI forum)

VI Package Manager (VIPM)

Matlab vs LabVIEW

Text Language vs LabVIEW

C shared library (DLL) in LabVIEW

LV Project file explorer

LV Project Templetas

NI MAX

DAQ Assistant

Executable file building

Installer building

Message 1 of 10
(10,837 Views)
9 REPLIES 9

Re: Workshop #X Beyond the scope

A kdy to bude probihat?

0 Kudos
Message 2 of 10
(7,879 Views)

Možná mám odvážný dotaz, ale bylo by možné v rámci doplňkové workshopu věnovat chvíli problematice Instrument Control? Zejména efektivním a praktickým postupům při řešení automatizace měření a komunikace s měřicími přístroji mimo doménu NI.

V tuto chvíli je to pro mě primární využití Labview a pokud by k tomu někdo měl zajímavé podněty, rady, typy, doporučení nebo odkazy na užiteční zdroje, určitě bych to ocenil.

0 Kudos
Message 3 of 10
(7,879 Views)

Zajímala by mě možnost využití proměnné typu Variant a možnost identifikace jejího obsahu (datový typ).

U installeru by mě zajímalo, jak zvolit správně komponenty, které se mají začlenit do instalátoru (zmenšení instalátoru na nezbytně nutnou velikost).

Četl jsem několik článků týkajících se Refnum a jejich uzavírání. Rád bych se dozvěděl něco více o práci s Refnum (zda se musí všechny Refnum povinně zavírat, či se jedná pouze o Refnum .NET Frameworku; jaký je správný postup při uzavírání Refnum např. refnum vzniklých z jiných Refnum).

V LabView bych potřeboval 128-bit. proměnnou, lze ji nějak vytvořit a provádět na ní matematické operace?

0 Kudos
Message 4 of 10
(7,879 Views)

Tohle mě také zajímá. Už si s tím trochu hraji - mám myRio a znažím pomocí něj rozšířit možnosti testování u nás v laborce. Ale začínám a tak se v tom trochu plácám.

Každopádně by asi nemuselo být od věci se sejít a trochu si vyměnit zkušenosti/spolupracovat. Třeba zjistíme, že děláme podobné věci a ve více lidech se věci řeší líp, než když je na to člověk "sám s manuálem".

Kdyby náhodou, tak můj email je jkana@rti.zcu.cz .... :-)

0 Kudos
Message 5 of 10
(7,879 Views)

O datovém typu Variant se určitě zmíníme. Je to velice užitečný datový typ.

K installátoru řeknu co vím a hlavně ukážu. Nicméně specifické případy odpoví google nebo NI support na telefonu.

Otázku zavírání referencí sám moc neovládám, proto je preventivně zavírám, protože tím nikdy nic nezkazím ;-)

128 bitový datový typ zkuste najít v tabulce pod Extended-precision, floating-point

http://zone.ni.com/reference/en-XX/help/371361J-01/lvhowto/numeric_data_types_table/

0 Kudos
Message 6 of 10
(7,879 Views)
Highlighted

Ohladne Referencii - jednoduche pravidlo je, ze vsetky programaticky otvorene referencie treba zavriet.

Typicky, ak ide o referencie na objekty v LabVIEW, tak to nie je kriticke, pretoze LabVIEW by mal vsetky referencie zavriet.

Avsak, ak ide o referencie na objekty mimo LabVIEW (napriklad ActiveX, .NET a podobne), tak LabVIEW nemoze uz len z principu tieto referencie zavriet. Preto plati, ze vsetko je nutne osetrit manualne.

Typicky sa referencie maju zatvarat v opacnom poradi, v akom boli otvorene. Pri praci s ActiveX ci .NET objektami je dolezite poznat danu triedu, a s referenciami pracovat ako v hociakom inom prostredi

Certified-LabVIEW-Developer_rgb.jpg

Message 7 of 10
(7,879 Views)

K Referencím, lze je nějak "dohledat"?

Jde o to, že jsem se setkal s několika ovladači (Instrument Driver) pro LabView, které vlastně jen volají .dll knihovnu. V programu je tedy nutné předávat si referenci na tuto knihovnu a při ukončení programu referenci zrušit. Probém nastane, pokud program skončí nekorekně - typicky při jeho tvorbě. Zatím jediné, co mi pomáhalo bylo kompletně ukončit LabView a pak vše pustit znova.

Nenapadá někoho, jak se k referenci na externí objekt v Labview dostat jinak, než že si ji přímo předám? Prostě bych si tu referenci "vyhledal" a jiným kódem korektně ukončil.

Každý nápad vítán.

0 Kudos
Message 8 of 10
(7,879 Views)

Ještě mě zaujala zmínka na jedné z lekcí o kódu co sám o sobě vytváří kód. Šlo by se o tom taky trochu zmínit?

0 Kudos
Message 9 of 10
(7,879 Views)

Vzpomněl jsem si ještě pár věcí:

1) Kontrola revizí zdrojového kódu. Zda by šlo nějak jednoduše se vracet k různým verzím kódu a porovnat je mezi sebou.

2) Vzdálené ovládání aplikace (například vzdálené ovládání pomocí www stránky otevřené ve webovém prohlížeči). Našel jsem několik různých postupů, ale nejsem si jist, který postup je nejsnazší.

0 Kudos
Message 10 of 10
(7,879 Views)
Reply
This is an open group. Sign in and click the "Join Group" button to become a group member and start posting.