ZCU

Reply
This is an open group. Sign in and click the "Join Group" button to become a group member and start posting.
Highlighted

Workshop #1-Navigating LabVIEW, Troubleshooting and Debugging

Dotazy k prvnímu workshopu, který zahrnoval témata Navigating LabVIEW, Troubleshooting and Debugging.

0 Kudos
Message 1 of 8
(8,056 Views)
7 REPLIES 7

Re: Workshop #1-Navigating LabVIEW, Troubleshooting and Debugging

Při rezentaci Controlů a Indikátorů měl jeden kolega pochybnosti, zda jde např. Knobl (otočný knoflík) použít jako indikátor.

Odpověď: Ano lze. Bohužel jsem to opomněl v hodině ukázat, ale sami si to můžete vyzkoušet, když si Knobl vložíte na Front Panel a pravým klikem zvolíte Change to Indicator. Prakticky to sice nedává smysl, protože Knobl je typicky vstupní terminál, ale jde to. Knobl v tomto případě je jen prostá vizualizace numerického indikátoru nebo controlu. Více v přiloženém VI screenshotu. Zkuste si to naprogramovat

multi indicator numeric.png

0 Kudos
Message 2 of 8
(5,430 Views)

Při probírání dataflow na synchronizaci dvou zařízení, kdy jedno generuje signál a druhé ho čte. Jak jsem naznačoval, tak tato problematika nespadá do rozsahu tohoto kurzu, ale do kurzu Data Acquisition (DAQ). Nicméně nabízím několik možností jak ji vyřešit.

aaa) Help>>Find Examples >> Search - Synchronization

a) http://www.ni.com/white-paper/11549/en/

b) navštivtě SPOT a prostudujte materiály k DAQ kurzu

c) google : NI LabVIEW device synchronization

d) kontaktujte mě a v rámci mezikatedrální/mezifakultní spolupráce to vyřešíme

e) pokusím se na další hodinu připravit krátkou demonstraci tohoto problému

0 Kudos
Message 3 of 8
(5,430 Views)

Conditional Breakpoint

Jeden z kolegů se ptal na conditonal breakpoint (podmíněný breakpoint), který by se aktivoval, když se data budou mít nějakou specifickou hodnotu.

Řešením je Conditonal Probe. Když kliknete pravým tlačítkem na drát a zvolíte Custom Probe, tak v dialogu nastavíte podmínku, která váš kod při debaggingu zastaví. Ukážu na další hodině.

Message 4 of 8
(5,430 Views)

Návrh elektronických obvodů

Na přednášce padl dotaz ohledně využití LabVIEW pro návrh elektronických obvodů. To samotné LabVIEW nepodporuje, ale NI má k tomu speciálně určený software http://www.ni.com/multisim/ , se kterým lze LabVIEW propojit a poskytuje tak možnost velmi pokročilých simulací. Licenci na tento software však univerzita nemá. Pro více informací můžete kontaktovat Martina Štefíka martin.stefik@ni.com.

0 Kudos
Message 5 of 8
(5,430 Views)

Zdravím, s Multisim bych asi mohl pomoci. Pořizoval jsem myDAQ a k tomu je licence na Circuit Design Suite = Multisim a Ultiboard (obojí mám ve verzi 13.0). Já to nepoužívám a ani moc neplánuji používat, takže pokud si to chcete vyzkoušet ozvěte se na jkana@rti.zcu.cz a domluvíme se.

jJinak pro NI "začátečníky" doporučuji podívat se na myDAQ a myRIO. Je to asi nejlevnější NI hardware a na spoustu věcí stačí. V kombinaci se ZČU licencí na LabVIEW (a tedy většinu modulů) docela zajímavé a hlavně cenově celkem snadno řešitelné (v porovnání se standardním NI HW).

Mám obojí, takže je možné se domluvit na vyzkoušení, případně řeknu pro a proti - teda v rámci mých znalostí LabVIEW.

Message 6 of 8
(5,430 Views)

K domácímu úkolu:

Co se dá udělat v případě chybějícího STOP při error indikátoru, pokud jsem spustil program v cyklu? Kromě ukončení běžící aplikace? Díky.

zacyklene LV.png

0 Kudos
Message 7 of 8
(5,430 Views)

Této situaci je lepší se pokuď možno vynout. Zkuste Ctrl + . (Control a tečka zároveň - držet). A odklikávat v dialogu OK. To by mělo aplikaci zastavit.

0 Kudos
Message 8 of 8
(5,429 Views)
Reply
This is an open group. Sign in and click the "Join Group" button to become a group member and start posting.