From Friday, April 19th (11:00 PM CDT) through Saturday, April 20th (2:00 PM CDT), 2024, ni.com will undergo system upgrades that may result in temporary service interruption.

We appreciate your patience as we improve our online experience.

NI Ürünleri İle İlgili Tartışmalar

cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Konu seçimi 1

Benim düşüncem en temelden başlamak. Burada eğitim tarzı birşeyler yapmamız mümkün değil ama Labview ile geliştirme konusunda en temel kuralları ele almakla başlayabiliriz.

1.LV kodlama yapısı

2.Çoklu görevler arası veri akışı

3.Senkronizasyon

4.Performans

5.Haberleşme

6.Ara yüz tasarımı

7.Özgün denetimler tasarlamak

8.LV yazılım mimarileri

9.Nesne programlama

10.Vs

Hızlıca aklıma gelen bir kaç ana başlık.

Siz de kendinizle ilgili başlıkları belirtirseniz ve mümkünse en temel başlıklar olursa nerden başlayabileceğimize karar verebiliriz.

0 Kudos
Message 1 of 12
(11,457 Views)

Açıkcası tam da aklımdaki önemli olan 5 konuyu yazmışsınız. Bunlarla başlamak en ideali.

EN zorlandıklarım LV kodlama yapısı,  Çoklu görevler arası veri akışı , senkronizasyonu.

Yasemin Barutçu
Electrical And Electronics Engineer
0 Kudos
Message 2 of 12
(8,947 Views)

Bence LV Kodlama yapısı ilk konu olarak uygun gibi.

0 Kudos
Message 3 of 12
(8,947 Views)

Başka kimsenin görüşü yok mu? İllede benim verdiğim başlıklar olmak zorunda değil, istenen başka konular varsa da belirtebilirsiniz. Cumartesi ilk konu başlığını açabiliriz diye düşünüyorum.

0 Kudos
Message 4 of 12
(8,947 Views)

Labview nerede hangi amaçla hangi araçlarla kullanılır?

Compaqrio, PXI.... gibi ürünlerin farkları, birbirlrine karşı avantajları dezavantajları nelerdir?

Labviewle yapılan farklı uygulama örnekleri ...

Bu tarz konularda olursa güzel olur diye düşünüyorum

0 Kudos
Message 5 of 12
(8,947 Views)

Biraz daha ileri seviyeler bunlar tabi.. FPGA, RT uygulamaları filan.

Yasemin Barutçu
Electrical And Electronics Engineer
0 Kudos
Message 6 of 12
(8,947 Views)

ilk başlayanlar için videolu dersler mi hazırlansa acaba. Bilmek istedikleri sorsalar bilenlerde konuları yazılı veya görsel ( video olsa çok harika olur ) anlatımlar olabilir.Sonuçta birbirimize yardımcı olmak için yollar değişik olabilir.

0 Kudos
Message 7 of 12
(8,947 Views)

Bu, üzerinde düşünülmesi gereken bir konu gerçekten de. Tam bir LV eğitimi tarzında bir anlatımın burada yer bulabilmesi oldukça zor olacaktır. Konu anlatımı yapacak mesela 20 kişi olsa ve her biri de bu işe hevesli olsa ancak böyle bir yol izlenebilir.

Eğitim videoları ve bu tür temel eğitimler için şöyle bir yol olasılık diye düşünüyorum. Araştırılıp hazır anlatım videoları ve belgeleri bulunur ve  bir konuda bir araya getirilirse konuya hakim arkadaşlar üzerinde ilave açıklamalar yapabilir. Ben ipuçları bölümünün dahi ilerlemesi için ciddi çaba  gerektiğini düşünüyorken böyle detaylı konular ele almak zaman ayırmak açısından ne kadar zor olacak tahmin edebilirsiniz. İnşaallah LV konusunda bilgi paylaşacak yetişmiş insan sayısı artarsa bu topluluk içerikleri zenginleşecektir.

0 Kudos
Message 8 of 12
(8,947 Views)

Şimdi Paylaşı Yapalım mı Yoksa Daha Deneme Aşamasındamı ==??

0 Kudos
Message 9 of 12
(8,947 Views)

Kafanızda tam bir başlık konusu varsa hemen başlık açıp paylaşabilirsiniz. Hem deneme aşamasındayız hem de ben bir konu açıp birşeyler eklemeye başladım aslında. Kafamda belli başlı konular var ve uzun süre haftaları doldurabilir ama monolog gitmesi pek faydalı olmaz. Her konu herkesi çok ilgilendirmeyebilir ve ilgilendiği konuların anlatımını bekleyebilir ama topluluğa katılan en temel LV kullanıcısını esas almalıyız ve herkes bildiğince destek olmalı diye düşünüyorum.

0 Kudos
Message 10 of 12
(8,947 Views)