From Friday, April 19th (11:00 PM CDT) through Saturday, April 20th (2:00 PM CDT), 2024, ni.com will undergo system upgrades that may result in temporary service interruption.

We appreciate your patience as we improve our online experience.

NI Ürünleri İle İlgili Tartışmalar

cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Yazılımsal veya donanımsal hata

Okan İŞBAŞI

Ar-Ge Test Mühendisi

Merhaba hocalarım, abilerim ve arkadaşlarım

Ben daha yeni başladım ve ilk defa çalıştığım bu yerde kullanmaya başladım ve haliyle çok fazla alacağım yol var. Ancak sahamızda ki test cihazlarından birinde sahadan veri alamadığımızı gördüm. sonrasında programsal olacağını söylediler.bende programı silip tekrardan yükledim ve sonuç alamadım.  daq karta baktım ve direk pc ye bağlanıyordu.ama programı acıp daq a bağlanmaya çalıştığımda bağlanamıyordum sonra elimizde olan usb ile daq a bağlanan cihazı kullandım ve daq karta ulaşım sağladım. ama bu sırada programı bir kere silip tekrar yükledim içinmidir bilmiyorum programı açıyorum ve çalıştır diyemiyorum çünkü kırık çıkıyor ok.baktıgımda alt vi lar var falan var bazı yerlerde soru işaretleri çıkıyor. bunları nasıl toplayabilirim acaba.

teşekkürler

0 Kudos
Message 1 of 13
(3,931 Views)

Uygulama ile ilgili detaylı bilgi (VI, resim, vs) paylaşırsanız kontrol edebiliriz.

Message 2 of 13
(3,916 Views)

Teşekkürler dönüş için.

Herhalde kabul zamanım başka bir sıkıntı daha oluştu. ondan geç yazabiliyorum.

Ama benden önceki arkadaşın yazmış olduğu programı aşağıda ekledim. Bu programı çalıştırıp canlandırmam lazım.

Tekrardan ilginiz için teşekkür ederim Zafer Bey

0 Kudos
Message 3 of 13
(3,908 Views)

tempsnip.png

Daq hatası veriyorsa resimde gösterdiğim Daq Assistant VI'ı çift tıklayıp açarak ayarlarını kontrol ettiniz mi?

0 Kudos
Message 4 of 13
(3,902 Views)

aktım Zafer Bey sıkıntı yokdaq kartlarda. fakat ben programı açtığımda soru işaretleri bilinmeyenler çıkıyor. bunları nasıl halledebilirim.

Download All
0 Kudos
Message 5 of 13
(3,894 Views)

NI-VISA sürücülerini kurun (Device Drivers da olabilir). Ancak Labview sürümünüzü destekleyen sürücüler olmalı...

0 Kudos
Message 6 of 13
(3,888 Views)

Teşekkürler Zafer Bey

Denicem ve olumlu olumsuz sonuç dönüş yapacağım.

0 Kudos
Message 7 of 13
(3,884 Views)

Teşekkürler Zafer Bey

Yardımlarınız ile problem çözüldü.

0 Kudos
Message 8 of 13
(3,875 Views)

Merhaba Zafer Bey

Bir sıkıntım daha var NIMAX sorunu yasıyorum. Elimizde windows xp sp3 version 2002 bilgisayar var ve max hatası verdi silip tekrardan yükledim fakat olmadı ve max açılmıyor. Bu tip pc için int baktım ama hangi daqmx yüklediysem olmadı.2011 labview yüklü.

0 Kudos
Message 9 of 13
(3,873 Views)

NI System Configuration

İşletim sistemine uygun olanı listeden bulup kurun. Tam sürümü kurun, sadece run-time engine i kurarsanız muhtemelen MAX yüklenmeyecek.

0 Kudos
Message 10 of 13
(3,867 Views)