NI Ürünleri İle İlgili Tartışmalar

cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Tanitim

Sayin ilgili Turk musterilerimiz,

Adim Tolga Cengiz ve Kuzey Kaliforniyada satis muhendisi olarak herkeze selamlar. 

National Instruments olcum ve kontrol aletlerinde dunyanin onde gelen sirketlerinden biridir.  En iyi taninan urunumuz, LabVIEW, 1986 yilindan beri dunyada binlerce kullanici tarafindan basit algoritmalardan kompleks projeler icin kullanilmistir.

LabVIEW grafik programlama dili ile programlarinizi daha cabuk ve kolay yaratabilirsiniz. 

Kuzey Kaliforniyada yasamama ragmen, eger National Instruments urunleri hakkinda sorunuz varsa burda bana sorabilirsiniz. 

Eger Turkiyede, lokal bir muhendisle gorusmek isterseniz sizleri dogru bicimde yonlendirebilirim.

Herkeze saygilarimi sunarim,

Tolga Cengiz

Kuzey Kaliforniya Satis Muhendisi

tolga.cengiz@ni.com

0 Kudos
Message 1 of 27
(10,542 Views)
Merhaba, National Instruments'in özellikle yüksek empedanslı/düşük kutuplama akımlı op ampları ile ilgileniyorum. Türkiye'de prototip çalışmalarımız için malzeme temin etmek gerçekten büyük bir sorun. Bizler belki çok yüksek miktarda ürün almıyoruz ama başka alıcıların ürün almasına vesile olabiliyoruz. Yukarıda bahsettiğim özellikte o da ara sıra LMC6001 bulabiliyoruz o da çok pahalı. Yeni ürünlerin olduğunu biliyorum, bunları denemek de istiyorum ama Türkiye piyasasında bulmak mümkün değil. Akın Ilıcalı ILICALI Mühendislik www.ilicali.com
0 Kudos
Message 2 of 27
(10,463 Views)

Merhabalar.. Ben Gaziantep Üniversitesi Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü Öğretim Görevlisi Fatih TAMER...

3 yıldır Multisim programını çeşitli Bölümlerde ders olarak anlatıyor ve çeşitli uygulamalarda kullanıyoruz.

Lab viewle ilgili ve diğer Ni hizmetleri ile ilgili güzel bir hizmet..

Ayrıca Multisim 9 ' a ait minik bir çeviri yapmıştık onu da paylaşırız..

Selametle.. 

0 Kudos
Message 3 of 27
(10,457 Views)

hayirli olsun. Tolga Bey size simdiden tesekkurler. boyle bir destek cok iyi olacak.

Bizde Labview ile ilgili National Ins.Dokumanlarindan arkadaslarla ceviriler yapmistik. bende paylasabilirim.

Onun disinda bizde akademik calismalar yapiyoruz. Elimde NI-Daq 6024 ve Labview 7.1 (lisansli) var.

NI urunlerinde  seciminde aklimiza takilanlar oluyor. bunlari ilk elden sizlere sormak iyi olacak.

Birde Multisim son versiyonu ile yapilmis uygulama (course) ornekleri NI sitesinde var. ancak elimizde Multisim yok. Dolayisi ile calistiramiyoruz. Multisimi  akademik versiyonu veya student olarak ucretsiz temin edemezmiyiz.

selamlar

Ayhan

0 Kudos
Message 4 of 27
(10,438 Views)

Vineyards,

Sanirim bizi National Semiconductorla karistirdiniz 🙂

LMC6001 National Semiconductorin bir urunudur, ve urun bilgilerini burdan bulabilirsiniz:  http://www.national.com/mpf/LM/LMC6001.html#Overview

-Tolga 

0 Kudos
Message 5 of 27
(10,409 Views)

Aistan,

Benim bildigime gore student veya akademik versiyon olsa bile ucretsiz temin etmek mumkun degil.  Turkiye icin student versiyonu fiyati 459 euro.

Ancak, nadiren akademik urunlerin daha indirimli fiyatlara satildiklarini gordum, genelde yapilan akademik calismalara bagli oluyor.  

Fiyatlama ve Turkiyede satisdan dolayi ben sorumlu olmadigimdan dolayi burda genelde teknik anlamda yardimci olabilirim.

Turkiyedeki satis elemanina email yolu ile:  ni.turkey@ni.com yada telefonla ulasabilirsiniz:  212-279-3031  

Satis elemani size fiyat hakkinda gereken cevaplari (yada yardimi) verebilir.

Simdilik uygulamalari denemek icin Multisim deneme versiyonunu deneyebilirsiniz:  http://digital.ni.com/demo.nsf/websearch/e2b33d36bf9399fd8625733a0075f888?opendocument 

0 Kudos
Message 6 of 27
(10,408 Views)

Herkese Merhabalar,

Türkçe forum açma fikri kiminse gerçekten tebrik ederim. Çok isabetli bir karar olmuş. Yalnız sıkıntı şu ki memleketimizde birçok elektronik meraklısı ya da bu işlerden para kazanan kişilerin ingilizcesi yeterli seviyede olmadığı için bu forumu dahi bulmakta zorlanabilirler diye düşünüyorum. Umarım atılan bu adımın sonra ki basamağı foruma ulaşma yollarının da Türkçeye çevrilmesi olur.

Tekrar görüşmek üzere, muhabbetle.. 

0 Kudos
Message 7 of 27
(10,389 Views)

Herkese Merhabalar,

Türkçe platform fikri için tebrik ediyorum.

Tolga Bey,

Benim sorum,LabVIEW Embedded uygulama ornekleri,egitim-tanitim videolari varmıdır?,bunlara nasıl ulaşabilirim?

Teşekkürler,

Turgay YILMAZ

Message Edited by madhex on 02-05-2010 02:14 AM
0 Kudos
Message 8 of 27
(10,356 Views)

Arkadaslar, sorulariniz varsa forumun ana sayfasindan yeni konu acalim, boylece burda herkesin sorularinin kendi konusu olur, cevaplari kolayca bulabiliriz.

Ana sayfadan (http://forums.ni.com/ni/board?board.id=3170) "Post New Message" dugmesine basarak yeni konu acabilirsiniz. 

Message Edited by TMC-NI on 02-05-2010 02:26 AM
Message Edited by TMC-NI on 02-05-2010 02:29 AM
0 Kudos
Message 9 of 27
(10,349 Views)
Hayırlı olsun, Bende sizin ürünleri kullanarak projeler yapıyorum. test ve ölçüm cihazları böyle bir sitede kendi dilimizde daha rahat sorular sorup cevap bulabilmemiz cok güzel. Türkiye NI de calısan cogu arkadaslarım iyi niyetli yardımcı oluyorlar. Ama onlarında yetmedigi bir yerde sizden yardım alabilmek güzel oalcak teşekkürler bu fırsatı verdiginiz için.
0 Kudos
Message 10 of 27
(10,312 Views)