NI Ürünleri İle İlgili Tartışmalar

cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Labview VI durma sorunu

Merhabalar herkese,

Sürekli olarak çalışmakta olan bir veri toplama sistemimiz bulunmaktadır.Daha öncesinde hiç durma sorunu yaşamıyorduk fakat şuan sistem 2-3 saatlik çalışmanın ardından VI otomatik olarak sistemi durduruyor.Tekrar start verdiğim zaman çalışıyor. Donanımsal mı yazılımsal mı bir sorun olabilir?

VI da sorun olsa hiç çalışır mı?

Daq asistant taki "samples to Read" ve "Rate" ilgili bir sıkıntı yaşıyor olabilir miyim? 

Çözüm önerilerinizi bekliyorum, herkese iyi çalışmalar dilerim.. 

0 Kudos
Message 1 of 7
(3,317 Views)

VI'ı paylaşır mısınız?

0 Kudos
Message 2 of 7
(3,300 Views)

Zafer Bey ilginiz için teşekkürler, VI ı paylaşıyorum.Dün buraya yazdıktan sonra sorun çözüldü sanki.DAQ Assitant ın "Samples to Read" değeriyle biraz oynadım.12 saatlik çalışma oldu sıkıntı yok, ama geçici bir çözüm mü bilemiyorum

iyi çalışmalar...

0 Kudos
Message 3 of 7
(3,288 Views)

Her işlem için ayrı ayrı açmış olduğunuz döngülerde çevrim için süre girmemişsiniz. Hiç gerekli olmasa da tüm döngüler tam işlemci yükünde koşmaya çalışıyor. Öncelikle bu döngülerin (while loop) çevrimlerine 300-500ms gibi çevrim süreleri ekleyip deneyin... Yalnızca veri toplama kartından zamanlamasını ayarladığınız döngülere süre girmeyiniz. Ayrıca tek veri toplama kartı için tek bir görev (task) oluşturunuz. Kart veri toplama işlemi yaparken başka bir noktadan kartın veri toplaması için erişmeye kalktığınızda hata verecektir.

İstanbul'da iseniz ofisimize gelirseniz size hızlıca nasıl yapılması gerektiği konusunda yardımcı olmaya çalışırım.

0 Kudos
Message 4 of 7
(3,281 Views)

Zafer bey maalesef Konya dayım. Ama İstanbul a yolm düşerse tanışmak isterim sizinle. Labview de yeni yeni gelişme kaydediyorum. 

Her döngü için ayrı çevrim süresinden kastınız fotoğraftaki 1. ile gösterilen süreler değil mi ?

0 Kudos
Message 5 of 7
(3,279 Views)

Evet resimdeki gibi ama bunu her işlem için açtığınız döngülere koyunuz. Veri toplama görevlerinin zamanlaması varsa o döngüye koymayınız. Ayrıca ilişkili işlemleri aynı döngüye toplayınız. Kart veri toplama yaparken başka bir noktadan karta erişen yer varsa orayı kaldırınız.

Proje şablonlarında "Continuous Measurement and Logging" var onu incelemenizi öneririm.

0 Kudos
Message 6 of 7
(3,275 Views)

Teşekkürler Zafer bey, önerinizi inceleyeceğim

İyi Çalışmalar...

İbrahim TOY

Ar-Ge Elektrik Elektronik Müh.

0 Kudos
Message 7 of 7
(3,265 Views)