NI Ürünleri İle İlgili Tartışmalar

cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Grafiğin Görüntüsünü Alma

Solved!
Go to solution

XY grafik  görüntüsünü export image ile yazılımsal olarak veya manuel olarak alabiliyorum. Grid ekledim ve gridlerin renklerini yazılımsal olarak değiştirebildim. Ancak export image ile gridleri ne renk yaparsam yapayım her zaman siyah çıkıyor. Aynı durum Y-scale isimleri için de geçerlidir. Bu bir bug mıdır ? Windows 7 ve 2013 32 bit labview kullanıyorum. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz ? 

0 Kudos
Message 1 of 4
(2,966 Views)

Merhabalar, export image metodu bunları sağlamıyor. Çözüm olarak Get Image metodunu kullanarak çıkan image datayı png olarak kaydedebilirsiniz. Bu şekilde istediklerinizi yapabilirsiniz. Takıldığınız bir nokta olursa örnek bir kodlama yapıp paylaşabilirim sizlerle. 

Saygılarımla... 

Himmet GENCER
Software Development Coordinator at TDG
himmetgencer@gmail.com

View Himmet Gencer's profile on LinkedIn

View on Instagram
0 Kudos
Message 2 of 4
(2,930 Views)

Get image invoke nodu denedim. Tamamiyle ekranda ne görüyorsak onu alıyor. Sinyal simule eden kısım siyah, grafik rengi gri tonunda. Çıktı alırken sade ve arka plan beyaz olsun istiyorum. import image benzer bir primitive yapıya dönüştürmek mümkün müdür ? Mümkünse bir örnek paylaşırsanız sevinirim.

0 Kudos
Message 3 of 4
(2,912 Views)
Solution
Accepted by topic author srkanylmaz

Merhabalar,

Serkan Bey biraz geç dönüş yaptım kusura bakmayın. Basit bir örnek hazırladım ekten ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla...

Himmet GENCER
Software Development Coordinator at TDG
himmetgencer@gmail.com

View Himmet Gencer's profile on LinkedIn

View on Instagram
Download All
Message 4 of 4
(2,883 Views)