NI Ürünleri İle İlgili Tartışmalar

cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Birden fazla grafik değerlerini tek grafikte çizdirme.

Değerli Arkadaşlar Merhaba

Ekte iki adet grafik var bu iki grafiği tek grafikten göstermek istiyorum ama her ikisininde Y eksenindeki değerler birbirinden çok uzak excel de ek olarak sağ tarafa yeni Y eksnleri eklene bilmekte bu durum labviewde var mı acaba 

1. Grafiğim 

Adsız.png

2. Grafiğim

Adsız2.png

Yukarıdaki 2 grafiği aşağıdaki gibi tek grafikte birleştirmek istiyorum.

Adsız3.png

Grafikte sağ tarafa yeni Y ekseni eklenmiş şekildedir. 

0 Kudos
Message 1 of 13
(35,733 Views)

Örnek Yollasam İşini Görürmü ?

0 Kudos
Message 2 of 13
(35,722 Views)
Tabi ki kesinlikle isime yarar labview versiyonu olarak 8.2 kullaniyorum
Tesekkurler
0 Kudos
Message 3 of 13
(35,719 Views)

Bahsettiğiniz özellik multipoint olarak grafik çizdirme olayı. Ekte işinizi görebilecek ufak bir uygulama yaptım. Arkadaşın ekleyeceği programıda incelemenizi tavsiye ederim.

0 Kudos
Message 4 of 13
(35,709 Views)

İlginiz için teşekkür ederim ama 1. grafiğin Y ekseni 0 ile 9 arasında 2. grafiğin Y ekseni 0 ile 2400 arasında bu iki grafiği sizin yöntem ile birleştiriyorum ama Y eksenindeki değerler arasında fark çok fazla olduğu için  eğimler görünmüyor. Excelde bu durum için istediğiniz kadar Y ekseni eklenebiliyor (3. eklemiş olduğum grafik) bu durum labviewde nasıl yapılıyor acaba. 

0 Kudos
Message 5 of 13
(35,696 Views)

Bunun Gibimi Daha Ayrıntılı Yazarsan Yardımcı Olmaya Calısırım

Download All
0 Kudos
Message 6 of 13
(35,693 Views)

Şöyle ifade edeyim 3. grafiğe dikkat ettinimiz benim excel de çizmiş olduğum bir grafik bu grafikte istediğiniz kadar Y ekseni ekleyebilirsiniz, misal orda ilk Y ekseni 0-100 arası için olan mavi ile izilmiş olan grafiğin Y ekseni . Grafiğin en sağında 6726 - 33630 arasında ikinci bir Y ekseni eklenmiş. Bir tanede 22- 110 arasında Sağ tarafa Y ekseni eklenmiş ve toplamda 4 tane farklı değerlerde Y ekseni olmuş. Bu değerlere karşılık olarak ortak bir X ekseni oda 0 ile 3000 arası. Benim örnekte göstediğim 1. ve 2. grafiğime dikkat ederseniz 1. grafiğin Y ekseni 2-7 arası 2. grafiğin Y ekseni 0-2400 arası ben tek grafikte birden fazla Y ekseni eklemek istiyorum. 

Umarım anlatabildim. 

0 Kudos
Message 7 of 13
(35,685 Views)

Grafiklerde Hangi ekseni çoğaltmak istiyorsanız o eksen üzerinde sağ tıklayıp duplicate seçeneğini seçin. Daha sonra grafiğin özelliklerinden o eksenin sınırlarını vs. belirleyebilirsiniz.

Ekteki Örneği ve resmi inceleyin.

Download All
Message 8 of 13
(35,675 Views)
Evet aradigim buydu tesekkur ederim halbuki daha once kullanmistim unutmusum siz cizince aklima geldi...
0 Kudos
Message 9 of 13
(35,672 Views)

Merhaba,

Excelde tek grafik üzerinde 6 tane y ekseni çizdirmek istiyorum ancak 2 den fazla yapamadım. Nasıl eksen artırılıyor yardımcı olabilir misiniz?

0 Kudos
Message 10 of 13
(18,948 Views)