LabVIEW nasazují i významné firmy nebo výzkumná centra po celém světě v nejrůznějších odvětvích. V dokumentu jsou ukázány některé z nich, které jsem považoval za zajímavé.
Velký hadronový urychlovač CERNje výsledkem spolupráce přes 2000 vědců ze 34 zemí světa (zejména EU, ale také ČR). Skládá se z kruhového 27 km dlouhého tunelu, který je umístěn přibližně 100 m pod zemí (zajímavostí je, že je uložen nakřivo). K ovládání pozice podpěrných čelistí s přesností pod 200 μs je použito LabVIEW spolu s PXI přístroji (více než 100 šasi). Vzhledem k velikosti je velmi náročná synchronizace jednotlivých součástí.
Kromě samotného CERN vznikají i přidružené projekty, které se snaží vyvíjet a prakticky ověřovat velmi komplexní technologie – např. White Rabbit.
Zajímavou aplikací je také elektronová mikroskopie ve firmě FEI nebo řízení a sběr dat z fůzních reaktorů.
Např. BMW používá LabVIEW k vývoji a testování pokrokových automobilů na vodíkový pohon. Renault zase využívá DIAdem ke generování zpráv a analýze naměřených dat.
V této oblasti jsem vybral více aplikací, např.
Pokud znáte PLC od nejrůznějších firem, i NI nabízí systém PAC, který se mu velmi podobá. S PLC jiných firem dokáže komunikovat pomocí OPC serveru a další možností je také do celého systému zakomponovat podle potřeb PXI nebo DAQ.
Aplikací je opět více, testují se takto spotřebiče pro nejrůznější zákazníky, zejména moderní zařízení (mobilní telefony, hudební systémy) používané širokou veřejností.