AGH University of Science and Technology in Krakow

cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

CLAD Homework 1

Cześć wszystkim,

Mam pewną zagwozdkę, z którą nie do końca mogę sobie poradzić. Mianowicie wydaje mi się że pytania nr 3 i 7 z pierwszego pdf'u są nieco dyskusyjne.
Pytanie 7 - "What mechanical action of a Boolean would you use to mimic a button on a Windows dialog?". Internet twierdzi, że poprawna odpowiedź to "Switch When Released". Moim zdaniem okienka, a raczej przyciski w okienkach windowsa zachowują się zgodnie z regułą "Latch When Released". Co o tym sądzicie?
Druga sprawa: pytanie 3 - "It is possible to have two VIs of the same name in a project, as long as:". Internet podaje że nie jest możliwe załadowanie dwóch VI o takich samych nazwach do pamięci, co od razu kieruje na odpowiedź "c", iż nie mogą one istnieć. Natomiast o co tak naprawde chodzi z tym słowem "exist". Da się wcisnąć w projekt pliki o takich samych nazwach, ale pojawia się konflikt, co więcej internety podają, że używając bibliotek zamiast folderów można przechowywać i używiać VI z identycznymi nazwami.
Any ideas, które zaznaczyć?

Message 1 of 16
(8,291 Views)

Jesli chodzi o 7 to też myśle że "Latch When Released"   internet czasami sie myli .    a w 3 dałem odpowiedz c  ale nie jestem pewien

Message 2 of 16
(6,642 Views)

Wyczytałem na forum ni w jakiejś dyskusji że Switch to jest odpowiedź z klucza. Tam też ludzie mieli podobne objekcje do moich. Tak czy inczej okaże się co jest dobrze dopiero na zajęciach.

0 Kudos
Message 3 of 16
(6,642 Views)

http://zone.ni.com/reference/en-XX/help/371361H-01/lvhowto/changemechactofboolswitch/

z tego wynikałoby, że faktycznie latch when released pasuje bardziej.

Co do tych samych nazw VI to też obstawiam c.

0 Kudos
Message 4 of 16
(6,642 Views)

Też sądzę, że latch when, i też gdzieś znalazłam, że C jest dobre przy VI

0 Kudos
Message 5 of 16
(6,642 Views)

Jakie jest hasło do prezentacji i zadania domowego?

0 Kudos
Message 6 of 16
(6,642 Views)

Wiosna_2016

Message 7 of 16
(6,642 Views)

labview.jpgScreen z helpa labview, moim zdaniem Latch when released, co do nazw nie wiem, ja obstawiłem że nie można bo czytałem w necie o błędach.

Best wishes,
Michal Wojcik
0 Kudos
Message 8 of 16
(6,642 Views)

Cześć

Mam może dość oczywiste dla was pytanie ale się zastanawiam. Do zrobienia do najbliższych zajęć jest CLAD Homework 1 Questions.pdf ? Czy wszystkie 6 ? I co to są zadania obowiązkowe HW ?

0 Kudos
Message 9 of 16
(6,642 Views)

Do zrobienia jest tylko to co w dokumencie HW1, czyli pytania z pierwszego pdf'u i zadanie z pdf'u Homework - Navigating LabVIEW. Mailem była rozsyłana instrukcja jak zatutułować i gdzie wysłać. W zadania ogólne też to wszystko jest opisane z tego co pamiętam.

0 Kudos
Message 10 of 16
(6,642 Views)