NI Ürünleri İle İlgili Tartışmalar

cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Rigol DS1052E Digital Osilloscope ile LabVIEW Baglantısı

İlk iletimde belirtmiştim aslında 🙂

@Zafer

LV içinde "Instrument Drivers" diye bir bölüm var. Açılış penceresinde sağ altta "Find Instrument Drivers" deyip arattırırsanız belirttiğiniz cihazın LV sürücülerini bulabilirsiniz. Biraz önce kontrol ettim ve olduğunu gördüm. Sürücüyü yükleyin, LV içerisinde "Instrument I-O / Instrument Drivers" paletine gerekli işlevler yüklenecektir.

Instrument Drivers.png

Bu palete yüklenmiş olması gerekli.

0 Kudos
Message 11 of 20
(3,775 Views)

adsız.JPGBende Öyle Şeyler görünmüyor

http://sine.ni.com/apps/utf8/niid_web_display.download_page?p_id_guid=88AF154718E95366E04400144FB7D2...

Buradan da İndirdigim Driver de Setup Göremedim Farklı Bir Yüklem Stilimi var ??

0 Kudos
Message 12 of 20
(3,766 Views)

Oradan indirdiğinizde ilgili klasöre kendiniz atmalısınız ama gerek yok. Klasör içindeki örneklerden herhangi birini açıp deneyin. USB ara yüzü diyor ama emin değilim.

0 Kudos
Message 13 of 20
(3,762 Views)

Hepsini Teker Teker Açıp Denedim :))

0 Kudos
Message 14 of 20
(3,758 Views)

Sonuç?

0 Kudos
Message 15 of 20
(3,755 Views)

Sıfır Bir Eklenti Gelmedi Acaba Sürüm Farkı Diyemi Bendeki 8.5
yada usb takıldıktan sonramı denemem lazım ??

0 Kudos
Message 16 of 20
(3,753 Views)

VI'lar açılıyorsa uyum sorunu yoktur. Cihaz sisin elinizde, USB'den bağlayıp denemek ya da RS232'den denemek size kalıyor. Biz elimizden geldiğince yol göstermeye çalışabiliriz sadece :S Donanımsal olasılıkları deneyin bir bakalım.

0 Kudos
Message 17 of 20
(3,749 Views)

Merhabalar;

Ben LabVIEW 2010 için denedim ancak 8.5'de de farklı bir sonuç olmasa gerek, yüklemiş olduğunuz Instrument Driver'ı, ilgili LabVIEW sürümünüze ait Program Dosyaları\LabVIEW xxxx\instr.lib\ klasörü altına kopyalarak, LabVIEW'i tamamen kapatıp açtıktan sonra, Instruments Drivers paleti altında cihaza ait VI'lar ortaya çıkmaktadır:

Instrument Driver Kurulumu

Kolaylıklar dilerim.

Candan

(Bay) Candan CANER
National Instruments Türkiye
0 Kudos
Message 18 of 20
(3,746 Views)

Usb Taktıgımda Bir Türlü Driveri Tanıtamadım Linklerdeki Driverlerden Tanımıyor ki ??

0 Kudos
Message 19 of 20
(3,711 Views)

Diğer yazışmayla beraber okuyunca sorununuzu şimdi anladım. Sizin osiloskop'u daha Windows tanımamış zannedersem. 

Rigor'un gönderdiği bir USB driver CD'si elinize yok mudur acaba ? Gerçi farklı firmaların benzer USB'den bağlantılı osiloskoplarını Windows hiç driver kurulumu olmadan kolayca tanıyor. Hatta MAX'da bile gözükenleri oluyor. 

Bir de Ultrasigma diye bişeyden bahsediyor web sitelerinde. Ki linkide - http://beyondmeasure.rigoltech.com/acton/attachment/1579/u-0003/0/-/-/-/-/ - açmıyor 😞 

Bir de sorum olacak: Web görselinde bile cihaz sinyali tetikleyememiş gibi gözüküyor, fiyat/performans karşılaştırması açısından nasıl bir üründür acaba  ??? USB'den veri transferi yapmak daha sonra başınızı ağrıtabilir (kilitlenme, aynı veriyi gönderme vb. sorunlarla karşılaşabilirsiniz). Şimdiden uyarmakta fayda var. 

Kolaylıklar dilerim.

Candan

(Bay) Candan CANER
National Instruments Türkiye
0 Kudos
Message 20 of 20
(3,694 Views)