NI Ürünleri İle İlgili Tartışmalar

cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

piecewise linear function çözümü

Solved!
Go to solution

Merhabalar,

matlab da yazılmış bir uygulamayı labview de gerçekleştirmek istiyorum. Burada piecewise linear function şeklinde yazılmış kod olan aşağıdaki kodu formulanode da yazıyorum fakat programı çalıştırdığımda bunun çıkışı sürekli değişmesi gerekirken programda sabit kalıyor ve bu nedenle istenilen çıkışı alamıyorum. Aşağıda gerçekleştirdiğim programın ekran çıktısını görebilirsiniz. Burada bu değerin değişimini sağlayabilecek birşeyler var mı?  ek'te labview 2010 da gerçekleştirilen VI' i bulabilirsiniz. Bu konuda acil cevaplarınızı bekliyorum.

selamlar

piecewiese.png

function r=W(y)

if y(1) <= -1.5e-4

r = 43.25e-4;

elseif y(1) > -1.5e-4 && y(1) <= -0.5e-4

r = -9.33*y(1)-9.67e-4;

elseif y(1) > -0.5e-4 && y(1) < 0.5e-4

r = -5.005e-4;

elseif y(1) >= 0.5e-4 && y(1) < 1.5e-4

r = 9.33*y(1)-9.67e-4;

else

r = 43.25e-4;

end

end

0 Kudos
Message 1 of 4
(4,046 Views)

Merhaba,

Kodu indirip denedim. Belirttiğiniz gibi formül penceresi girişindeki değer değişirken çıkış değişmiyor. Muhtemelen formül penceresindeki koşullarda hata var.

0 Kudos
Message 2 of 4
(4,031 Views)

Zafer bey,

en üstteki integratör çıkışı sürekli değişmesine rağmen formül penceresindeki değerin değişmemesini düzeltebilecek bir öneriniz var mı ?

0 Kudos
Message 3 of 4
(4,029 Views)
Solution
Accepted by topic author pasazade

Pencerenin içine y=mx+n gibi oldukça basit bir işlev yazıp çıkışı gözlemleyerek sorunun burada olduğunu kesinleştirebilirsiniz. Tespit doğruysa sadece pencere içerisindeki koşulu deneyecek başka bir VI yazıp ondaki hatayı bulabilirsiniz.

0 Kudos
Message 4 of 4
(4,025 Views)