NI Ürünleri İle İlgili Tartışmalar

cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

kare dalgayı fiziksel dataya çevirme

Merhaba arkadaşlar,

Bende Omega Flowmeter-1302 flowmeter var.Bağlantıyı yaptım ama tam emin değilim.Datasheetini ekte gönderiyorum.Output a bir diren mi atmam gerekiyor?Bir de elde edilen bu kare dalgayı fiziksel dataya nasıl çevirebilirim?fft mi?

wiring.jpg

Bu bilgiye göre beyaz kabloyu ai4 çıkışına

kırmızıyı power supply +ya

siyahı power supply - ye bağladım.

Download All
0 Kudos
Message 1 of 29
(5,306 Views)

Bu sefer devreyi böyle kurdum;

ok.jpg

Wavefromda bana bu sonucu verdi, doğru yaptığımdan emin değilim;

waveform.png

0 Kudos
Message 2 of 29
(5,288 Views)

Bir osiloskop kullanarak sensorun çıkışında ne olduğunu kontrol edebilir misiniz?

0 Kudos
Message 3 of 29
(5,282 Views)

Labda osiloskop var ama şu an başka biri kullanıyor.Ne olduğunu derken ne demek istediniz.Sensör output çıkışı voltaj veya amper değil pulse çıktı veriyor eğer bunu soruyorsanız.

Block diagramımı da değiştireceğim.Analog inputa göre yaptmıştım.Counter kullanacağım sanırım

0 Kudos
Message 4 of 29
(5,280 Views)

Sensörün çıkışı her ne ise onu osiloskopta incelemeniz iyi olur. Ondan sonra bağlantıları kontrol edersiniz.

0 Kudos
Message 5 of 29
(5,266 Views)

Pulse veriyor.inip çıkan kare dalgalar sonra tekrar düzleşiyor

0 Kudos
Message 6 of 29
(5,257 Views)

Şirkete attığım mailde bana bu cevapı verdi ama npn coolector ne bilmiyorum

The FTB-1302 has a NPN collector output and it is a DC frequency.  Did you use a 2.2K ohm pull up resistor, between the DC positive and the sigm=anl output?

0 Kudos
Message 7 of 29
(5,255 Views)

NPN Open Collector.png

Gri olan bölge sizin sensoru temsil ediyor. + çıkışı ile besleme arasına resimde görüldüğü üzere direnci bağlayacaksınız. Bir önceki uygulamada 470 ohm yük direnci bağlamıştınız (+ çıkışı ile negatif arasına). Bunda ise + çıkışı ile besleme arasına 2.2K direnç bağlanacak.

0 Kudos
Message 8 of 29
(5,253 Views)

teşekkür ederim.peki DAQ'a giriş analog mu olacak gene?Bu outputu kare dalga olan bir sensor

0 Kudos
Message 9 of 29
(5,250 Views)

Çıkışı nasıl değerlendirmek istediğinize göre değişir. Anlık fekans bilgisi alacaksanız doğrudan "counter" girişini kullanabilirsiniz. Aynı işlemleri ilave yazılımla analog girişten alacağınız verilerden de yapabilirsiniz. Counter girişi gelen tetikleri donanımsal olarak sayacak ve size doğrudan değeri verecektir. Analog olarak alırsanız frekans değeri için siz yazılım yapacaksınız.

0 Kudos
Message 10 of 29
(5,248 Views)