NI Ürünleri İle İlgili Tartışmalar

cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Vi Web Publishing - Kullanıcı Sayısı

Solved!
Go to solution

Merhaba,

Web publishing özelliğini kullanarak uzaktan izlemeyi ve kontrolü etkinleştirdim.

Bir den çok kullanıcının aynı anda faydalanması için nasıl bir yol izlemem gerekir?

Ya da otomatik kontrol switching gibi bişeyler var mıdır?

Kolay gelsin.

0 Kudos
Message 1 of 16
(5,920 Views)

Azmi Bey Merhabalar,

Birden çok kullanıcının aynı anda faydalanmasını biraz daha detaylandırabilir misiniz? 

Saygılarımla...

Himmet GENCER
Software Development Coordinator at TDG
himmetgencer@gmail.com

View Himmet Gencer's profile on LinkedIn

View on Instagram
0 Kudos
Message 2 of 16
(5,918 Views)

Himmet bey,

Webden yayınladığım VI 'yı birden çok kullanıcı görebilsin ve kontrol edebilsin istiyorum. 

0 Kudos
Message 3 of 16
(5,916 Views)

Azmi Bey tekrardan Merhabalar,

Zaten default ayarlar ile bu dedikleriniz yapılabiliyor diye biliyorum. Detaydan kastım işe şunlar:

• Bir web sitesi gibi kullanıcıların yapacakları eylemler birbirinden bağımsız mı olacaklar. Birbirlerini etkilemeleri bir sıkıntı yaratır mı? Örneğin birisi kontrolün birini TRUE yaparken birisi FALSE yapabilir mi vs...
  • Ekranda ne tür göstergeler kullanacaksınız?
  • Gerçek zamanlı grafikler varmı?
  • Refresh time'ları nedir?
  • Arayüz çok kalabalık olur ve gerçek zamanlı grafikleme gibi durumlar olursa Web Publish optimize bir şekilde çalışmada sıkıntı yaşayabilir.(gecikmeler vs.) Bu tarz bir durumda başka çözümlere sapmak zorunda kalabilirsiniz.

Saygılarımla...

Himmet GENCER
himmetgencer@gmail.com

View on Instagram
0 Kudos
Message 4 of 16
(5,914 Views)

Himmet bey,

Web publishing yapıyorum. Uzaktan VI 'a bağlanmak için istek gönderiyorum. Eğer bu noktadaki istek gönderme olmasa her uzaktan bağlanmak isteyen kontrolü kendi bilgisayarına alıp işlemini yapar.

Ya da aynı anda herkes kontrole sahip olur ( kargaşaya razı olarak ) ve işlem neyse yine yapılabilir.

Benim istediğim de kontrol isteği göndermek yerine direkt olarak her isteyen web sayfasından VI 'a bağlandığında yetkili olarak erişim gerçekleştirebilsin.

Bu konuda yardımınızı rica edebilir miyim?

0 Kudos
Message 5 of 16
(5,907 Views)

Azmi Bey Merhabalar,

Publish etmek istediğiniz kodunuzun başına "RP.Unlock Control" invoke method'unu kullanarak kullanıcıların otomatik olarak kontrol sahibi olmasını sağlayabilirsiniz. Ekten ilgili methoda ulaşabilirsiniz.

unlock.PNG

Saygılarımla...

Himmet GENCER
himmetgencer@gmail.com

View on Instagram
0 Kudos
Message 6 of 16
(5,902 Views)

Himmet bey,

Sanırım sürüm uyuşmazlığından dolayı bende aynı menü açılmadı. Ona en yakın gördüğüm ek'teki resimde görünen menü oldu.

Bir de gönderdiğiniz vi 'yi açamadım. Benim Labview sürümüm 2010.

Adsız.png

0 Kudos
Message 7 of 16
(5,900 Views)

Himmet bey,

Aynı menüyü buldum ve projeye ekledim.

İlk client olarak request control deyince vi'yin kontrolünü alabiliyorum fakat ikinci bir PC den daha istek yapınca "kontrol başka bir kullanıcıda. onun kontrolü bırakması bekleniyor" gibi bir mesaj alıyorum.

Böyle olmaması gerekiyor ihtiyacımın giderilmesi için.

Yapabilecek birşey var mı?

0 Kudos
Message 8 of 16
(5,898 Views)

Merhabalar,

Sanırım yanlış şeyi eklediniz çünkü request control demeden kontrolün otomatik olarak geçmesi lazım. Vi'i 2010 olarak olarak kaydettim. Tekrar deneyebilir misiniz?

Ayrıca bu yöntem aynı anda birden fazla kişi bağlandığı zaman tek bir kişinin kontrolü almasını sağlar(Daha kontrollü olacağını düşünüyorum). Diğer kişinin bağlantısı koptuğu anda kontrolün otomatik olarak diğerine geçmesini sağlar.

Saygılarımla...

Himmet GENCER
himmetgencer@gmail.com

View on Instagram
0 Kudos
Message 9 of 16
(5,891 Views)

Class olarak aşağıdaki gibi seçim yapmalısınız.

unlock.PNG

Saygılarımla...

Himmet GENCER
himmetgencer@gmail.com

View on Instagram
0 Kudos
Message 10 of 16
(5,889 Views)