NI Ürünleri İle İlgili Tartışmalar

cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Sinyal Üretiminde Problem(Ni-cDAQ- Nİ9273MODÜL)

Solved!
Go to solution

Sorunum şu ki;

Ni 9273 modül ile bir sinüs dalgası üretip bunu ossiloskopa bağlıyorum. Ama aldığım değerler sinüs dalgasına benzese de tam olarak aynıs değil. Yani bir ekleme yapıp o şekilede dalga oluşturuyor. Labview de waveform chart normal sinüs dalgası gösteriyor, ama ossiloskop farklı gösteriyor.

Aşağıda hazırladığım arayüz var. While loopla ilgili bir hata yapıyor da olabilirim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.labview.png

0 Kudos
Message 1 of 8
(4,409 Views)

Resimde bir sorun görünmüyor. Osiloskobun ortak ucunu sinyal çıkışının eksi ucuna bağlayarak gözlemlemeye çalışın.

0 Kudos
Message 2 of 8
(4,382 Views)
Zafer bey;
Bunu shaker test cihazina bağladim yine ivme olcerle geri bildirim de ayni sonucu veriyor. Tam bir sinus titresimi elde edemiyorum. yani Cikis sinyalinde problem var. Size kulkandigim output modulle ilgili bir problem olabilir mi? module farkli tipte kablolar da bagladim yine hatali sonuc. iki farkli ossiloskopta baktim yine hatali sonuc. modulun Diger girisleriyle denedim yine hatali sinus egrisi aldim. yardimci olursaniz cok sevinirim.
0 Kudos
Message 3 of 8
(4,377 Views)
yani daq cihazi ile basit bir kontinyus dalga uretmek istiyorum.
0 Kudos
Message 4 of 8
(4,376 Views)

VI'ı ve osiloskop ekran görüntülerini paylaşır mısınız?

0 Kudos
Message 5 of 8
(4,370 Views)

NI 9273 e dair bir bilgi bulamadım NI ürünleri arasında. Elinizdeki başka bir modül olabilir mi? Yada ürünün linkini gönderebilir misiniz?

0 Kudos
Message 6 of 8
(4,364 Views)
zafer bey kar yagisi sebebiyle labaratuvara gidemedim. En kisa surefe bir vi paylasacagim.

Ayrica ozur dileyerek modulum ni9263 tipi moduldur.
http://sine.ni.com/nips/cds/view/p/lang/en/nid/208806
0 Kudos
Message 7 of 8
(4,355 Views)
Solution
Accepted by topic author erensakarya

LabVIEW Help'indeki Find Examples-> Hardware Input and Output -> DAQmx -> Analog Output -> "Voltage - Continous Output" örneği; yapmak istediğiniz gibi NI 9263 ile cDAQ sistemlerle sürekli bir sinüs üretmek için kullanılabilecek hazır bir örnektir. Bu örneği çalıştırmanız sonucunda halen bir sonuç alamıyorsanız donanımlarınızı gözden geçirmelisiniz.

İyi çalışmalar.

(Bay) Candan CANER
National Instruments Türkiye
0 Kudos
Message 8 of 8
(4,339 Views)