From Friday, April 19th (11:00 PM CDT) through Saturday, April 20th (2:00 PM CDT), 2024, ni.com will undergo system upgrades that may result in temporary service interruption.

We appreciate your patience as we improve our online experience.

NI Ürünleri İle İlgili Tartışmalar

cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Rigol DS1052E Digital Osilloscope ile LabVIEW Baglantısı

Merhabalar Böyle Bir Destek Forum Yaptıgınızdan Dolayı Çok Teşekkür Ederim ...

LabVIEW Hakkında Az Çok Biraz Bilgim Var Sizden Yardım Rica Edecegim Bir Konu Hakkında.

Rigol DS1052E Marka Bir Osiloskop var Elimizde Biz LabVIEW Arası veri alışverişi yapmak istiyoruz ama bu konu hakkında hiç bilgimiz yok.

Bağlantı nasıl yapılır ve ne ile yapılır?

Bağlantı yaparken kart almamız lazım mı ?

Alacaksak boyle bir cihaza hangi marka bir kart almamız lazım ?

Yapılan örnek projeler varmı ?

0 Kudos
Message 1 of 20
(6,448 Views)

LV içinde "Instrument Drivers" diye bir bölüm var. Açılış penceresinde sağ altta "Find Instrument Drivers" deyip arattırırsanız belirttiğiniz cihazın LV sürücülerini bulabilirsiniz. Biraz önce kontrol ettim ve olduğunu gördüm. Sürücüyü yükleyin, LV içerisinde "Instrument I-O / Instrument Drivers" paletine gerekli işlevler yüklenecektir. Bağlantıyı sanırım GPIB üzerinden yapacaksınız.

0 Kudos
Message 2 of 20
(6,446 Views)

Hımm Driveri Kurdum Dediginizi Ekte Osiloskobun Arka Kısmının Resmini Koydum Sizce Uyumlu Gpib Nereden Bulurum

ve Bulduktan Sonra Ne Yapmam Gerekiyor ???

0 Kudos
Message 3 of 20
(6,441 Views)

GPIB desteği yok mu :s Resimde görülen sadece RS232 portu. Belki sürücüler de RS232 için yazılmıştır. Bir RS232 kablosu ile deneme yapınız. RS232 de sanırım biliyorsunuz Tx, Rx karşılıklı çapraz bağlanıyor yanlış hatırlamıyorsam. Yani normal Comm kablosu olmaz RS232 için olmalı.

0 Kudos
Message 4 of 20
(6,432 Views)
0 Kudos
Message 5 of 20
(6,426 Views)

Sürücü USB destekliymiş bu oldukça iyi 🙂 Cihazın arkasındaki USB ara birimini kullanabilirsiniz sanırım. "Labview Integrating a Rigol 1052E Oscilloscope" örneği de osiloskop verilerini okuyup dosyaya yazmak için işinizi görecektir.

0 Kudos
Message 6 of 20
(6,423 Views)

Sorunsuz çalışırsa;

@Dinam

http://sine.ni.com/apps/utf8/niid_web_display.mode​l_page?p_model_id=16455

Dediğiniz Link Bu Galiba

Birde Şunu Buldum Acaba Bune ??

https://decibel.ni.com/content/docs/DOC-16512

bu iletinizi çözüm olarak işaretleyiniz 😉

0 Kudos
Message 7 of 20
(6,421 Views)
0 Kudos
Message 8 of 20
(6,415 Views)

8.2'yi deneyin.

0 Kudos
Message 9 of 20
(6,413 Views)

Peki Proje Resminde Görünen Paletleri nasıl Bulabiliriz Görüntüye Bakarak Çok Zor Tek Tek Deniyorum ?? veya Basit bir Yolu varmı Çünkü Bulamadıklarımda Oluyor ??

0 Kudos
Message 10 of 20
(6,403 Views)