From 04:00 PM CDT – 08:00 PM CDT (09:00 PM UTC – 01:00 AM UTC) Tuesday, April 16, ni.com will undergo system upgrades that may result in temporary service interruption.

We appreciate your patience as we improve our online experience.

NI Ürünleri İle İlgili Tartışmalar

cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

PWM sinyali düşen kenar problemi

Merhabalar,

NI 9475 dijital modülü üzerinden pwm sinyali üretiyorum.

pwm_fallingedge.jpg

Düşen kenarda böyle bir problemle karşı karşıya kaldım. Sorun ne olabilir?

Program ektedir.

Gül

0 Kudos
Message 1 of 7
(4,514 Views)

Paylaştığınız bilgi yeterli değil (kodda bir sorun görünmüyor). Yalnız resim osiloskop görüntüsüyse probe üzerindeki kapasite ayarında sorun var gibi duruyor.

0 Kudos
Message 2 of 7
(4,505 Views)

Zafer Bey,

Paylaştığım görüntü osiloskop görüntüsü. NI 9475 modülü üzerinden pwm sinyal oluşturmak istiyorum. Bunun içinde modülün DO0 kullandım ve 24 volt beslemesini gerçekleştirdim. Düşen kenarın düzgün inmesini beklerken bu şekilde iniyor.

Teşekkürler

Gül

0 Kudos
Message 3 of 7
(4,489 Views)

Merhaba,

fpga_pwm_signal_falling_edge_problem burada GerdW nin bahsettiği de benim dediğime yakın. Ya probe üzerindeki kapasitede ayar sorunu var ya da kart çıkışında pararlel kapasite bağlı. Bu sebeple osiloskoptaki görüntü bozuk.

Ayrıca bağlantıları nasıl yaptınız? Osiloskop ile ölçüm yaparken ölçümü aldığınız noktada yük var mı yoksa uç boşta mı?

Diğer her şey doğru ise ve kodlamada sıkıntı olduğunu düşünüyorsanız lütfen kodun tamamını paylaşır mısınız?

0 Kudos
Message 4 of 7
(4,486 Views)
0 Kudos
Message 5 of 7
(4,474 Views)

Zafer Bey,

Modülün DO0'ıncı çıkışını kullanarak pwm sinyali görüntülemeye çalışıyorum. Çıkışta 24v amplitude oluşturmak için 24V besleme uyguluyorum. Osiloskopun bir ucunu pano toprağına diğer ucuna da DO0'ı bağlıyorum.

0 Kudos
Message 6 of 7
(4,471 Views)

Çıkışa yük direnci bağlayarak denemenizi öneririm.

0 Kudos
Message 7 of 7
(4,459 Views)