From Friday, April 19th (11:00 PM CDT) through Saturday, April 20th (2:00 PM CDT), 2024, ni.com will undergo system upgrades that may result in temporary service interruption.

We appreciate your patience as we improve our online experience.

NI Ürünleri İle İlgili Tartışmalar

cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Otomatik Başlayıp Duran Döngü

Solved!
Go to solution

Herkese Merhabalar;

Örneğin;

Herhangi iki frekans aralığında (10-20 Hz gibi) 10'dan 20 Hz'e kadar belirli bir süre içerisinde diyelim ki 5 saniyede, 10,11,12....20'hz e kadar artan ve bunu 5.saniyede bitirip döngüyü durduran ve daha sonra belirli bir stop zamanından sonra örneğin 2 saniye durduktan sonra döngüyü tersten otomatik çalıştıran yani 20,19,18....10'hz e kadar 5 saniyede gelip duran ve daha sonra tekrar 2 saniye durup tekrar başlayan herhangi bir dalganın (örneğin sinüs dalgası) simulate signal generate ile yapmaya uğraşıyorum.Bunu da NI-9234 ile üretmeyi planlıyorum 

Yani hem frekans aralığı hem çalışma süresi hem de durma süresi ayarlanabilir sürekli olarak durup tekrar çalışan bir program yazmaya uğraşıyorum. Bütün döngü de öreneğin 1 saat zarfında tamamlanabilsin.

Labviewin derğerli uzmanlarından istirham ediyorum, lütfen bana yardım ediniz. 

0 Kudos
Message 1 of 3
(3,403 Views)
Solution
Accepted by topic author erensakarya

Merhaba,

Ekte kısmen işinizi görebileceğini düşündüğüm örnek bir vi var. frekans aralığı ve çalışma süresi ilgili parametreleri sistemin hangi parametreye göre çalışacağını netleştirerek birkaç küçük değişiklikle girilebilir yapabilirsiniz.

İyi çalışmalar

Mehmet SARIKOÇ
Proje Müdürü / Project Manager

PEKS Otomasyon Elektrik Elektronik Makine San. Tic. Ltd. Şti.

Beşevler Küçük San. Sitesi Yanı
Üçevler Mh. Erenler Sk. No:1
Nilüfer / BURSA
Tel : +90 224 443 74 21
Fax : +90 224 443 74 31
target=_blankwww.peksmuhendislik.com

Message 2 of 3
(3,379 Views)

Mehmet Sarıkoç Beyefendi

Çalışmama olan desteğinizden ötürü teşekkür ediyorum. Tam istediğim gibi bir program olmuş. 

Teşekkür ediyorum.Smiley Happy

0 Kudos
Message 3 of 3
(3,353 Views)