NI Ürünleri İle İlgili Tartışmalar

cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

NI 9265 - (0-20mA) - Output Analog current - Error 200077

Merhabalar,

ben çeşitli uygulamalar için NI-9265 analog output kartını kullanıyorum.

Bu kartı 12 VDC güç kaynağı ile besleyerek çıkıştav kontrollü bir şekilde 0 ila 20 mA arasında akım sinyali alınabilmektedir. Measurement I/O menüsü altındaki, DAQmx Crate Channel, DAQmx Start Task, DAQmx Write ve DAQmx Clear vi. larını kullanarak çıkıştaki 100 ohm'luk yükümün üstünden 0-20 mA arasında akımları geçirebiliyorum. Zaten sitede de, çıkışta 0-20 mA sinyal verebilecek hazır yazılmış bir vi bulunmakta.

Fakat ben bu kontrollü akım sinyalini elde etme işini DAQ-Assistant ı kullanarak yapmak istediğimde ekte verdiğim block diyagramdaki hatayı alıyorum. Zannedersem DAQ-Assistant ın Data girişine uygun değerler veremediğim için bu problem meydana gelmekte. Fakat ne yaptıysam o aralıktaki değerleri data inputa gönderemedim. Bu arada kartın data output range de dafault olarak 0 - 20 mA göstermekte. Yani çıkıştaki minimum ve maksimum değerler uygun olarak girilmiş.... Evet sorunum bu yardımcı olursanız çok sevinirim......

Not:  Knob kontrolü ile kartın çıkışta kontrollü bir akım vermesini sağlamaya çalıştım.

Metin

Download All
0 Kudos
Message 1 of 6
(5,038 Views)
Merhabalar sorun uygun deger girilmediginden degil, uygun parametreye giriş yapmadiginiz icin. Daq assistant uzerinden ayarları yaparken fonksiyonun inputu olarak analog cikisi alacak şekilde ayar yapmanız gerekecek.
Saygılarımla...
Himmet GENCER
Software Development Coordinator at TDG
himmetgencer@gmail.com

View Himmet Gencer's profile on LinkedIn

View on Instagram
Message 2 of 6
(5,019 Views)
Su an ofis dışındaym eger hala çözüm saglayamazsaniz dönünce size daha fazla yardimci olabilirim.
Saygılarımla...
Himmet GENCER
himmetgencer@gmail.com

View on Instagram
0 Kudos
Message 3 of 6
(5,019 Views)

İlgilendiğiniz için teşekkürler.

0 Kudos
Message 4 of 6
(5,012 Views)

Ne demek, bir çözüm sağlayabildiniz mi?

Saygılarımla...

Himmet GENCER
himmetgencer@gmail.com

View on Instagram
0 Kudos
Message 5 of 6
(5,009 Views)

Çok teşekkürler... Şu an için problemi çözdüğümü düşünüyorum... Yine bir sıkıntı ile karşırsam, buradan size iletilirim......

Metin

0 Kudos
Message 6 of 6
(4,999 Views)