From Friday, April 19th (11:00 PM CDT) through Saturday, April 20th (2:00 PM CDT), 2024, ni.com will undergo system upgrades that may result in temporary service interruption.

We appreciate your patience as we improve our online experience.

NI Ürünleri İle İlgili Tartışmalar

cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Labviewe Resim ekleme

Merhabalar, ben Front Panelimde yüklü olan resimin programatik olarak ekran görüntüsünü alıp excel dosyasına aktarmak istiyorum. Öncelikle LabVIEW'e resimi tanıtamayacağım için resimin altına transparan bir button koyup bu buttonun ekran örüntüsünü alıp (dolayısı ile resimin görüntüsü de alınacak) bu resimi de direkt olarak bir excel dosyasına yazdırmak istiyorum. Forumda aradığıma uygun birşey bulamadım pek. Bu konu ile alakalı fikir sahibi olan var mı acaba?

Add 273 on whatever Celcius said.
-Kelvin
0 Kudos
Message 1 of 6
(3,217 Views)

Başlığı yanlış atmışım meşguliyetten kusura bakmayın. "Excel'e Resim Eklemek" olacaktı başlık.

-Kelvin
0 Kudos
Message 2 of 6
(3,205 Views)

Get FP Image.png

VI ekran görüntüsünü almak için eklediğim kodu kullanabilirsiniz. LV içerisinden Excel'e aktarmak isterseniz "Report Generation Toolkit" içerisinde gerekli fonksiyonlar mevcut.

0 Kudos
Message 3 of 6
(3,190 Views)

Paylaştığınız kodu ben de yazıp istediğim kontrolün ekran görüntüsünü alıyorum fakat bilgisayarımda Report Generation Toolkit olmasına rağmen eklediğim hatayı alıyorum.

-Kelvin
0 Kudos
Message 4 of 6
(3,182 Views)

Bilgisayarınızda office kurulu mu?

0 Kudos
Message 5 of 6
(3,171 Views)

Report Generation Tool'u kaldırıp tekrar yükledim problem düzeldi Zafer Bey teşekkür ederim ilginiz için.

-Kelvin
0 Kudos
Message 6 of 6
(3,169 Views)