NI Ürünleri İle İlgili Tartışmalar

cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Labview ile Raspberry Pi 2/3 ve Beaglebone Black Programlama

Arkadaşlar Merhabalar,

Sizlere çok güzel bir projeden bahsedeceğim. LINX3.0 ile birlikte labview kodlarımızı deploy edip Raspberry Pi 2/3 ve Beaglebone Black üzerinde çalıştırabiliyoruz 🙂 Labview Makerhub'ın bu projesi ile labview'de uygulamanızı yazıp, standalone olarak Raspberry ve Beaglebone üzerinde çalıştırabiliyorsunuz. Harika değil mi?

Saygılarımla...

Himmet GENCER
Software Development Coordinator at TDG
himmetgencer@gmail.com

View Himmet Gencer's profile on LinkedIn

View on Instagram
Message 1 of 28
(6,427 Views)

Aşağıdaki başlıkta bu konu ile ilgili güzel paylaşımlar mevcut. Önemli bir not: şu an için sadece Labview 2014 Sp1 ile çalışmaktadır.

http://forums.ni.com/t5/LabVIEW/LINX-3-0-LabVIEW-for-BeagleBone-Black-and-Raspberry-Pi-2-3/td-p/3278...

Saygılarımla...

Himmet GENCER
himmetgencer@gmail.com

View on Instagram
Message 2 of 28
(6,416 Views)

himmet bey merhaba,

bu ürünlerin endüstriyel ortamlarda kullamı ne durumda acaba. Hobi amaçlı uygulamalar için daha uygun olduğunu düşünüyorum. Acaba  tecrübe etme şansınız oldu mu?

0 Kudos
Message 3 of 28
(6,246 Views)

Merhabalar,

Beaglebone, Raspberry Pi vb. geliştirme kartları ile genellikle dediğiniz gibi hobi amaçlı uygulamalar geliştiriliyor fakat şunuda net bir şekilde söyleyebilirim, endüstriyel amaçlı bu kartları kullanan birçok ürün ve proje gördüm ve bizzat kendimde kullandım kullanıyorum. Öncelikle ihtiyaç ve gereksinimleri doğru analiz ederek, bu ürünlerin özelliklerini ve kapasitelerini göz önünde bulundurarak, endüstriyel amaçlı ürünler ve uygulamalar rahatlıkla geliştirilebilir diye düşünüyorum. Önemli bir not olarak şunu söyleyeyim, bu tip kartlarda üzerlerinde var olan default OS ile RealTime ,zaman kritik uygulamalar geliştirmek zor. Ancak destekledikleri RTOS'ler mevcut. 

Bunları kullanarak bir ürün/proje geliştirmek istiyorsanız ve aklınıza takılan sorular varsa sorabilirsiniz elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Ayrıca Labview MakerHub'ın geliştirmiş olduğu LINX ile beaglebone black üzerinde çeşitli denemeler yaptım açıkçası oldukça başarılı diyebilirim.

Saygılarımla...

Himmet GENCER
himmetgencer@gmail.com

View on Instagram
0 Kudos
Message 4 of 28
(6,239 Views)

Real time çalışmasını beklemiyorum aslında. merak ettiğim 5 tane 10kW motor ve sürücüsünün bulunduğu bir panoda bu cihazın sağlıklı çalışması ne kadar olası !!! motor kaynaklı manyetik alanlar ,sürücü kaynaklı harmonikler vb.    Bu durumda cihazı bu tarz pazaritlerden korumak için filitre devreleri ,regülatörler kullanmak gerek. Özel bir box bile tasarlamak da  gerekebilir.

0 Kudos
Message 5 of 28
(6,226 Views)

Tabiki bahsettiğiniz gibi çevresel şartlardan bir şekilde bu sistemi arındırmanız gerekecek, bu sadece bu tarz kartlar için değil siz kendiniz dahi bir kart geliştirseniz yine aynı önlemleri almanız gerekecektir diye düşünüyorum. 

Saygılarımla...

Himmet GENCER
himmetgencer@gmail.com

View on Instagram
0 Kudos
Message 6 of 28
(6,224 Views)

himmet bey merhaba,

raspberry programlama için gerekli add-on ları yüklememe rağmen New->targets and devices kısmında LINX bölümü çıkmıyo. Bununla ilgili aklınıza gelen bişey varmı acaba.

0 Kudos
Message 7 of 28
(5,397 Views)

Merhabalar, Labview'in hangi versiyonu üzerinde çalışıyorsunuz? 

Saygılarımla... 

Himmet GENCER
himmetgencer@gmail.com

View on Instagram
0 Kudos
Message 8 of 28
(5,394 Views)

Capture.JPG

lv 2014

0 Kudos