NI Ürünleri İle İlgili Tartışmalar

cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Labview için arduino toolkit yüklemek istiyorum ama olmuyor

Solved!
Go to solution

Labview için arduino toolkit yüklemek istiyorum ama olmuyor ve resimdeki hata ile karşılaşıyorum. Bu sorunu nasıl giderebilirim? 

Kullandığım Labview 2013 versiyonu. 

32 bit ve 64 bit için fark eder mi ? Yardım edebilirseniz sevinirim ?

0 Kudos
Message 1 of 13
(5,451 Views)
Solution
Accepted by topic author farukbekts

VIPM Labview'e erişemediği için kütüphaneyi yükleyemiyor. Aşağıdaki işlemi gerçekleştiriniz.

Labview/Tools/Options/VI Server açınız.

Burada TCP/IP port 3363 olmalı ve "Machine Access" / "Exported VIs" erişime izin verilmeli (Allow Access). Eğer yine de bağlanamıyorsa listeye "*" yada "localhost" ekleyin. Sorun hala devam ediyorsa etkin ağ bağdaştırıcınızın aldığı IP'yi doğrudan yazınız.

0 Kudos
Message 2 of 13
(5,429 Views)

Dediğiniz gibi yaptım fakat aynı hatayı vermeye devam ediyor. Ne yapmam lazım acaba ? Bunun farklı bir sebebi olabilir mi ? İlginiz için teşekkür ederim.

0 Kudos
Message 3 of 13
(5,414 Views)

Bunu 64-bit için de 32-bit için de yaptınız mı? Ayrıca Labview'ı kapatıp tekrar açmanız gerekir.

VI Package Manager/Tools/Options/Labview içerisindeki ayarlarla eşleştiriniz ve orada bağlantıyı kontrol ediniz (verify).

0 Kudos
Message 4 of 13
(5,410 Views)

3363 port numarasını yazıyorum ama hata veriyor yine. 32 bit için yaptım. 2012 de çalışıyor port numarası 3364 de oldu. Fakat 2013 için bir türlü yapamadım ve canım sıkıldı.

0 Kudos
Message 5 of 13
(5,394 Views)

Faruk Bey Merhabalar, 

Aşağıdaki linklerde çözümler mevcut inceleyebilir misiniz? 

http://digital.ni.com/public.nsf/allkb/88275613105A4E7286257A5B00720DA1

http://support.jki.net/entries/21447601-Resolving-issues-with-VIPM-connecting-to-LabVIEW

Saygılarımla... 

Himmet GENCER
Software Development Coordinator at TDG
himmetgencer@gmail.com

View Himmet Gencer's profile on LinkedIn

View on Instagram
0 Kudos
Message 6 of 13
(5,385 Views)

Yardımlarınız için teşekkürler. En sonunda yaptım.

0 Kudos
Message 7 of 13
(5,343 Views)

Faruk Bey hangi yolu takip ederek çözüme ulaştınız. Forumdaki diğer arkadaşlarında bilgilenmesi için çözümü paylaşabilir misiniz. 

Saygılarımla... 

Himmet GENCER
Software Development Coordinator at TDG
himmetgencer@gmail.com

View Himmet Gencer's profile on LinkedIn

View on Instagram
0 Kudos
Message 8 of 13
(5,339 Views)

Labview/Tools/Options/VI Server açtım.

Burada TCP/IP port 3366 olarak ayarladım ve "Machine Access" / "Exported VIs" erişime izin verdim (Allow Access). "   *   " ve "  localhost  " ekledim. IP adresimide doğrudan ekleyince oldu.

Bu yaptıklarım Labview 2013 için geçerlidir. 

0 Kudos
Message 9 of 13
(5,325 Views)
Solution
Accepted by topic author farukbekts

Labview'i kurdum fakat bir türlü ardunio ile yaptığım uygulamaları çalıştıramadım.

COM bağlantısında hata veriyor ve Error kutusunda bu şekilde bir yazı çıkıyor. 

LabVIEW Interface for Arduino.lvlib:Check For Pin Out Of Range.vi.  The digital pin selected does not exist on the specified board or is in use (pin 0 and 1 are reserved for communication with LabVIEW).

Labview seçtiğim pinlerin labview için ayrılmış olduğunu falan söylüyor. 

Kullandığım ArduinoMega 2560

Yaptığım uygulama basit bir pwm çalışması. Ek'te veriyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Kolay gelsin.

0 Kudos
Message 10 of 13
(5,304 Views)