NI Ürünleri İle İlgili Tartışmalar

cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Hangi cihazların kullanıldığını nasıl görebilirim?

Merhaba herkese,

İş yerimdeki agilent marka (osiloskoplar, multimetreler, dc power suppllylar ..vb) cihazların bilgisayar ile yönetilmesini sağlamak amacıyla  LabVIEW ile bir arayüz hazırlıyorum. Yapacağım bu programı iş yerindeki bütün çalışma arkadaşlarım kendi bilgisayarlarına yükleyip kullanabilecekler. programın main ekranında bütün cihaz isimleri liste halinde mevcut ve cihazın anlık bilgisini almak istiyorum. örneğin; 1 nolu cihaz kapalı, 2 nolu cihaz açık ve başkası tarafından kullanılıyor, 3 nolu cihaz açık ve başkası tafarından kullanılmıyor gibi anlık bilgileri main ekranında anlık göstermek istiyorum. bunu main ekranda gösterirken eğer birisi bir cihazı kullanıyorsa onun verilerine de engel olmadan diğer kullanıcılarında "cihaz kullanılıyor" bilgisini görebilmelerini istiyorum.  

Yardımlarınız için teşekkürler,

Ömer

0 Kudos
Message 1 of 14
(5,790 Views)

Merhabalar,

Agilent marka cihazlar ile aynı anda farklı lokasyonlardaki bilgisayarlar nasıl iletişim kuruyorlar ?

Saygılarımla...

Himmet GENCER
Software Development Coordinator at TDG
himmetgencer@gmail.com

View Himmet Gencer's profile on LinkedIn

View on Instagram
0 Kudos
Message 2 of 14
(5,786 Views)

aynı anda iletişim kurmaya çalıştıklarında hata mesajı alıyorlar. ben de bu hata msjı yerine "cihaz kullanılıyor" bilgisi almak istiyorum. ancak iletişime geçildiği anda asıl kullanıcının verilerinde duraksama oluyor. yani asıl kullanıcıya engel olmadan o cihazın kullnılıp kullanılmadığını başka bir bilgisayarda görmenin bir yolunu arıyorum

0 Kudos
Message 3 of 14
(5,784 Views)

Protokol olarak ethernet mi kullanıyorsunuz ? Biraz daha detaylı bilgi verirseniz sizlere daha fazla yardımcı olabilirim.

Saygılarımla...

Himmet GENCER
himmetgencer@gmail.com

View on Instagram
0 Kudos
Message 4 of 14
(5,782 Views)

Yada GPIB üzerinden VISA komutları ile mi haberleşiyorsunuz ?

Saygılarımla...

Himmet GENCER
himmetgencer@gmail.com

View on Instagram
0 Kudos
Message 5 of 14
(5,774 Views)

Evet,  GPIB üzerinden VISA komutları ile haberleşiyoruz.. Cihazlar E5810A GateWay ' e bağlı

0 Kudos
Message 6 of 14
(5,769 Views)

Bir bağlantı açık iken farklı bir yerdende connection açılmaya çalışıldığı zaman örneğin visa open fonksiyonunun error out'u hata döndürüyor mu? 

Himmet GENCER
himmetgencer@gmail.com

View on Instagram
0 Kudos
Message 7 of 14
(5,764 Views)

Evet döndürülüyor. asıl kullanıcı da da yeni bağlanacak kişide de hata msjı gözüküyor. asıl kullanıcıda hata msjı birkaç saniye gözüktükten sonra kayboluyor ve asıl kullanıcı işini yapmaya devam ediyor. benim amacım; asıl kullanıcı hata msjı almasın ve verilerinde duraksama olmasın

0 Kudos
Message 8 of 14
(5,761 Views)

Bence gateway üzerinden bir şekilde visa komutları ile bağlanmak istediğiniz cihazın state'i öğrenilebilir diye düşünüyorum. Datasheet'inde bu şekilde bir durumdan bahsediliyor mu öncelikli olarak bir ona göz atmak gerekiyor.

Himmet GENCER
himmetgencer@gmail.com

View on Instagram
0 Kudos
Message 9 of 14
(5,747 Views)

Merhabalar,

GPIB Remote Enable property'sini kullanarak acaba bu durumu kontrol edebilir miyiz? Ekten minik kodlamaya ulaşabilirsiniz. Bu property'i bir test edebilir miyiz ?

RemoteEnable.png

Saygılarımla...

Himmet GENCER
himmetgencer@gmail.com

View on Instagram
0 Kudos
Message 10 of 14
(5,744 Views)