From Friday, April 19th (11:00 PM CDT) through Saturday, April 20th (2:00 PM CDT), 2024, ni.com will undergo system upgrades that may result in temporary service interruption.

We appreciate your patience as we improve our online experience.

NI Ürünleri İle İlgili Tartışmalar

cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

GPIV bağlantısı

Merhaba,

Sinyal işleme dersi için bir projem var. Tektronix TDS2024 Osiloskopunu GPIV bağlantısı + GPIV haberleşme adaptörüyle birlikte DAQ olarak kullanabilir miyim? Yapmak istediğim bir sinyali osiloskop üzerinden bilgisayara aktarmak ve labview programıyla sinyali filtrelemek, sinyalin değerlerini bulmak (periyodu, DC değeri, AC peak to peak değeri vb.), sinyali görüntülemek ve excel olarak kaydetmek istiyorum. Ayrıca bu işlemler için bana Free 6-Month Evaluation of LabVIEW Student Edition for at-home learning yeterli olur mu?

Teşekkürler.

Ahmet

0 Kudos
Message 1 of 3
(4,817 Views)

Merhabalar,

Aşağıdaki link üzerinden textronix driver'ı indirip ,indirilen rarlı dosya içerisindeki "Tektronix TDS 200 1000 2000 Series" adlı dosyayı "C:\Program Files\National Instruments\LabVIEW 2013\instr.lib" klasörüne

kopyalayın. "Tektronix TDS 200 1000 2000 Series"  adlı dosya içerisinde çeşitli örnekler var. Sizlere yardımcı olacağını düşünüyorum. 

http://sine.ni.com/apps/utf8/niid_web_display.download_page?p_id_guid=047216EC20B66FABE0440003BA7CCD...

1.PNG

Saygılarımla...

Himmet GENCER
Software Development Coordinator at TDG
himmetgencer@gmail.com

View Himmet Gencer's profile on LinkedIn

View on Instagram
0 Kudos
Message 2 of 3
(4,800 Views)

Merhabalar,

Bir önceki cevabımda bahsettiklerime ek olarak NI-VISA kurulumu da yapmanız gerekiyor.  Labview Student Edition ile bunları deneme süresi içerisinde yapabileceğinizi düşünüyorum.

Saygılarımla...

Himmet GENCER
Software Development Coordinator at TDG
himmetgencer@gmail.com

View Himmet Gencer's profile on LinkedIn

View on Instagram
0 Kudos
Message 3 of 3
(4,786 Views)