From Friday, April 19th (11:00 PM CDT) through Saturday, April 20th (2:00 PM CDT), 2024, ni.com will undergo system upgrades that may result in temporary service interruption.

We appreciate your patience as we improve our online experience.

NI Ürünleri İle İlgili Tartışmalar

cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

FPGA compile sorunu ??

Herkese merhabalar,

aşağıda block diyagramını vermiş olduğum programı FPGA  platformunda compile etmeye çalışıyorum fakat translating aşamasından sonrası devam etmiyor. Zannediyorum compile etme esnasında bir problem ortaya çıkıyor fakat sıkıntının ne olduğunu anlayamadım. Kullandığım FPGA cihazı NI-cRIO 9074 ve AI/AO girişlerinide NI 9381 İ kullanarak oluşturdum.

Yardımcı olursanız sevinirim. Kolay gelsin...

Metin ÇAVDAR

Download All
0 Kudos
Message 1 of 4
(4,447 Views)
Metin Bey merhaba,

9381'e ozel olarak, analog giris ve cikislarini asagiya dogra uzatarak tek bir I/O node uzerinden erisebilir misiniz ? 9381'e yonelik ornek uygulamada belirttigim sekilde bir kodu referans olarak bulabileceginize inaniyorum.

Kolaylik dilerim.
(Bay) Candan CANER
National Instruments Türkiye
0 Kudos
Message 2 of 4
(4,426 Views)

Metin Bey, 

Konunun üzerinden geçmiş olsa da yazmak istedim.

Kullandığınız LabVIEW sürümü, işletim sistemi ve Xilinx araçlarının uyumluluğunu kontrol ediniz.

http://digital.ni.com/public.nsf/allkb/02EBA6105D04A1E686257D4E00144C92

Actor Framework rocks!
Emre TUZUNER
0 Kudos
Message 3 of 4
(4,244 Views)

Teşekkür ederim.

Aynen sizinde belirttiğiniz gibi uyumluluk problemi söz konusu. Kullandığım bilgisayar windows 8.1 di ve kullandığım Labview sürümüde 2013 dü. Yazılım güncelleştirilmesine ihtiyaç varmış. Normalde windows 7 ve XP de hiçbir problem yaşamamıştım fakat yeni sürüm Windowslarda bu problem yaşanmakta.

Tüm forumdaki arkadaşların bilgisine...

Metin ÇAVDAR

Ar-Ge Mühendisi

0 Kudos
Message 4 of 4
(4,224 Views)