NI Ürünleri İle İlgili Tartışmalar

cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Ekseni Sabit Bir Değerde Tutma Problemi

Solved!
Go to solution

Merhabalar;

Problemim şu ki;

Daq Assist ile Frekans ölçümü yapıyorum. Örneğin 10 hz frekansta çalışan bir makinenin frekans değerini Power Spectrum ile okumaya uğraşıyorum. Daq Assist ile ölçüm almaya başladığım anda frekans aralığı 12k-13k değerlerine kadar çıkarıyor. Haliyle 10 hz frekansı görmek için x eksenine ait scroolbar ile kaydırma yapmanız gerekiyor. Anlık olarak 10 hz' de bir peak görülüyor olsa da x ekseni tekrar 10k değerlerine çıkıyor. Autoscale x seçeneğini aktif olmayan konuma getirmek de sorunu çözmüyor. Veri okuma işlemi devam ettikçe x ekseni sabit konumda durmuyor.Sorum şu.

Acaba graph palet ile bir büyütme yapılıp örneğin 0 ile 100 hz arasındaki değerlere odaklanan bir waveform graph çizdirilebilir mi? Veyahut scroolbara ait herhangi bir özellik mevcut mu?

Aşağıda bir screenshot paylaşıyorum. 

1.png

0 Kudos
Message 1 of 3
(3,321 Views)
Solution
Accepted by topic author erensakarya
Merhabalar waveform chart yerine waveform graph kullanıp autoscale-x'i kapatıp, x scale'ı 0-100 hz olarak sabitleyip istediğinizi yapabilirsiniz diye düşünüyorum.

Saygılarımla...
Himmet GENCER
Software Development Coordinator at TDG
himmetgencer@gmail.com

View Himmet Gencer's profile on LinkedIn

View on Instagram
0 Kudos
Message 2 of 3
(3,307 Views)

Himmet bey bu işlemi tam olarak nasıl yapacağız anlayamadım.Bir screen shot paylaşmanız mümkün müdür acaba?

0 Kudos
Message 3 of 3
(3,286 Views)