NI Ürünleri İle İlgili Tartışmalar

cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Dizideki Değerlerden Grafik Çizdirme

Solved!
Go to solution

Merhaba DAQ kartımdan verileri istediğim gibi değerlendirip diziye aktarabiliyorum ve butonlar ile her bir sutunun grafiğini zamana göre çizdiriyorum. Yapmak istediğim Y ekseni akım değerleri olurken, X ekseninde ise Hız değerlerinin olmasını istiyorum.Nasıl yapabilirim.

Teşekkürler

Dizi Grafik

0 Kudos
Message 1 of 18
(6,447 Views)
Solution
Accepted by topic author Ecaki

XY Graph kullanarak X eksenini ve Y eksenini istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz.

Excel ve Notdefterindeki Verilerden Dalga Olusturma ve Osiloskop İle Labview Baglantısı

0 Kudos
Message 2 of 18
(6,437 Views)

Örneği incelemiştim ama yanlış algılamışım sorunu halettim 

Teşekkürler

0 Kudos
Message 3 of 18
(6,434 Views)

Rica ederim 🙂

0 Kudos
Message 4 of 18
(6,431 Views)

Vermiş olduğunuz linkteki örneği inceledim ve iki değer için grafiği çizdirdim, ama yapma istediğim ise aşağıdaki gibi zamana göre değilde tüm değerlerin hıza göre seçim yaptıkça grafiğinin çizilmesi.

Grafik

0 Kudos
Message 5 of 18
(6,419 Views)

Örnekler içerisinden "XY Graph.vi" incelerseniz sanırım işinizi görecektir. Ayrıca "XY Multip Plot.vi" resim denetimi ile çizilmiş olsa da aynı işlemi yapıyor.

Aynı kodları yazıp paylaşmama sanırım gerek yok. İnceleyiniz, takılırsanız iletiniz.

Kolay gelsin. 

0 Kudos
Message 6 of 18
(6,414 Views)

Grafiği multi olarakta çizdiriyorum.Tüm değerlerin hıza göre grafiğini çizdiyorum. Resimdeki  her anahtarı kapattığımda hıza göre grafiğini çizdirmek istiyorum. Toplu olarak gelmeyecek. Seçime göre gelecek. Bu durumu ayarlayamadım. 

Zamana göre olunca anahtar ile kontrol ediyorum ama hıza göre olunca olmuyor.

0 Kudos
Message 7 of 18
(6,408 Views)
VI'ı ekler misiniz?
0 Kudos
Message 8 of 18
(6,406 Views)

Vi ekledim 

Teşekkürler 

0 Kudos
Message 9 of 18
(6,404 Views)

Yok, ben verdiğiniz VI'ı düzenlemekten vaz geçtim Smiley LOL

Bu VI üzerinde işlem yapabilmek için VI'ın birçoğunu silip düzeltmek lazım. Bunun yerine birçok kanaldan gelen veriyi grafikte seçimli olarak çizebileceğiniz bir yöntem eklemeye çalışacağım.

Yalnız şunu sorayım X ekseniniz sabit olarak hız mı olacak her zaman? Yoksa o da mı değişken? Yani herhangi bir kanalın diğer kanala göre grafiğini mi istiyorsunuz? 

0 Kudos
Message 10 of 18
(6,392 Views)