NI Ürünleri İle İlgili Tartışmalar

cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Datasebe Variant to data

Merhaba,

"Variant to Data" ile "Database Variant to Data" arasında ne fark var acaba?

Databaseden çektiğim veriyi "Variant to Data" ile dönüştürüyorum. Bazen uzun bir süre sorun çıkmıyor bazen de çok geçmeden problem çıkartıyor.

Projede "Variant to Data" 'dan çok miktarda bulunuyor ve problem hep farklı birinde oluşuyor. 

Database'den okunan verinin dönüştürülmek istenene uymadığı mesajını alıyorum. Bu mesajı almadan en az 10.000 (onbin) kez aynı işlem sorunsuz çalışıyor.

Adsız.png

0 Kudos
Message 1 of 6
(5,443 Views)

Azmi Bey Merhabalar,

Database Variant to data fonksiyonunu variant to data fonksiyonundan ayıran temel fark input olarak almış olduğu data type'leridir.

Detayları için aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz.

http://zone.ni.com/reference/en-XX/help/370016E-01/lvdatabase/database_variant_to_data/

Eğer Variant to Data ile dönüşüm yaparken dönüştürmede sorun yaşıyorsanız ,gerçekten input olarak verilen data dönüşecek tip ile uyumsuzdur aksi takdirde olması imkansız.

Sizlere tavsiyelerim:

• Variant to data fonksiyonuna girmeden hemen önce bir breakpoint koyun ve inputu inceleyin. (özellikle error aldığınızda)
  • Benim fikrim oluşan sorun bence variant to data fonksiyonunda değil daha öncesinde meydana geliyor. Data boş geliyor olabilir, okuma hatası oluşuyor olabilir, timeout'a uğruyor olabilir vs... Variant to data fonksiyonuna girmeden gerekli error kontrollerini yapın eğer error yoksa bu fonksiyona girin.

Saygılarımla...

Himmet GENCER
Software Development Coordinator at TDG
himmetgencer@gmail.com

View Himmet Gencer's profile on LinkedIn

View on Instagram
0 Kudos
Message 2 of 6
(5,435 Views)

Merhabalar Azmi Bey,

Bir çözüm saglayabildiniz mi?

Saygılarımla...

Himmet GENCER
himmetgencer@gmail.com

View on Instagram
0 Kudos
Message 3 of 6
(5,424 Views)

Merhaba,

Himmet bey,

Eğer Type seçenekleri aynı ise "Database Variant to Data" 'nın "Variant to Data" ile hiç bir kullanım farkı olmadığını gördüm. 

Benim sorunum database connection ile alakalıymış. Sorunu buldum ve çözdüm. 

Şimdi aynı projede başka bir konu üzerine çalışmaya başlayacağım.

Tek VI tasarladığım için, GUI de yapılacak bir işlem yavaş olan VI 'ın bitmesini bekliyor. 

Ya aynı anda çalışan iki VI 'ya parçalamam gerekiyor ya da yavaş olan kısmı "windows service" gibi hazırlamam gerekiyor.

0 Kudos
Message 4 of 6
(5,422 Views)
Bu konuda takildiginiz bir yer olursa sizlere yardimci olabilirim. Kolay gelsin iyi çalışmalar.

Saygılarımla...
Himmet GENCER
himmetgencer@gmail.com

View on Instagram
0 Kudos
Message 5 of 6
(5,418 Views)

Teşekkür ederim.

Olursa görüşürüz.

Kolay gelsin.