From 04:00 PM CDT – 08:00 PM CDT (09:00 PM UTC – 01:00 AM UTC) Tuesday, April 16, ni.com will undergo system upgrades that may result in temporary service interruption.

We appreciate your patience as we improve our online experience.

NI Ürünleri İle İlgili Tartışmalar

cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Üst üste oluşturulan grafikler ile ilgili

Solved!
Go to solution

Merhaba,

Bir test cihazı üzerinde çalışıyorum. Her test için bir grafik oluşturuyorum. Bu grafikleri önden yada sondan kırparak kaydedebiliyorum.

Resimde göründüğü üzere 4 kere test yapılmış ve aynı anda görüntülenerek birbirlerinden farkları izleniyor.

Açık yeşil renkli grafiğin ilk verileri kırpılarak kaydettildiği için üst üste görüntüleme şansı ne yazıkki ortadan kalkmış.

Bu sorunu nasıl çözebilirim.

Test sonuçlarını zaman ve büyüklük olarak kaydediyorum. Başlangıç zamanı sıfır da olabilir sıfırdan büyük de. Yani sıfırdan büyük olması test sonucunu resimdeki gibi görüntülerken ne kadar kaydıracağımı bildirebilir.

Teşekkürler.

grafik.png

0 Kudos
Message 1 of 3
(4,269 Views)

Anladığım kadarı ile Azmi Bey, verileri grafiğe vermeden önce elinizdeki verileri build waveform ile waveform'a çevirirseniz istediğiniz herşeyi sağlayacaktır diye düşünüyorum.

http://zone.ni.com/reference/en-XX/help/371361H-01/lvwave/build_waveform/

Saygılarımla...

Himmet GENCER
Software Development Coordinator at TDG
himmetgencer@gmail.com

View Himmet Gencer's profile on LinkedIn

View on Instagram
0 Kudos
Message 2 of 3
(4,256 Views)
Solution
Accepted by topic author Azmi_Nalbantoglu

Merhaba,

Çizilmesini istediğim array'in eğer başlama zamanı değeri sıfırdan büyükse, bu zaman kadar arrayi offsetleyip yeni bir array olarak waveform graph'a gönderinde istediğim oldu.

Herkese kolay gelsin.

0 Kudos
Message 3 of 3
(4,236 Views)